pondělí 19. prosince 2016

Vánoční a narozeninový čas

Vítám vás u dnešního příspěvku :) Na úvod by mě zajímalo, jestli už máte připravené všechny vánoční dárky? Mně ještě něco chybí, ale ve středu pojedu dokoupit posledních pár a budu je mít všechny. Letos jsem si nekoupila žádný adventní kalendář  (i když jsem chtěla nějaký kosmetický), ale koupili jsme kalendáře pro pesany- jeden pro Jackie a druhý pro čivavu Mali u přítele. Tak jim každý den dáváme pamlsky z kalendáře :)


Takhle kalendář vypadá uvnitř. Některá políčka byla poházená, tak jsem je spravila a rovnou jsme se podívali, co je tam ukryté :) 


Předvánoční čas si moc užívám- vyrábím adventní věnce, tvořím vánoční výzdobu, pečeme cukroví a posloucháme u toho vánoční písničky, baví mě vymýšlení a balení dárků. Užívám si procházky po městě, procházení vánočních trhů a také to, když si s kamarádkou zajdeme na vánoční punč. Nejlepší to samozřejmě je, když padá sníh. :) V tomto čase také slavím narozeniny, takže máme před vánocemi ještě oslavu- byla jsem ve středu objednat salát na pátek a paní se mě ptala, jestli na příští nebo na tento. Tak jsem jí řekla, že na tento, že máme v sobotu oslavu a ona mi řekla, že si myslela, že to chci na vánoce. Na to jsem jí, že to je tak, když má člověk narozeniny před vánocema.

Každý rok vyrábím dva adventní věnce. Letos čtyři :) 
Pletu z papírových ruliček a vyrobila jsem si něco jako vánoční štolu. Byl to jen takový pokus, který se mi povedl a jsem s tím spokojená. Natřela jsem štolu bílou temperou- 2 vrstvy, plus dobarvení mezer a nazdobila ji.


Takhle je štola v našem vánočním koutku. Z papírových ruliček tam mám upletený stromek a košík, kterým jsem provlíkla světýlka


Na venkovní výzdobu jsme s přítelovou sestrou nabarvily a ozdobily staré žárovky


Takhle jsme je sušily na sušáku na prádlo :D


Naše ozdobené žárovky 


Zdobení stromku 


V Olomouci jsem zavítala do Magického lesa 


Vypadá to moc pěkně Ještě jsem v Olomouci viděla, hýbající se sněhulákyMinulý a předminulý týden jsme dělali doma cukroví a pouštěli si u toho vánoční písničky


 Perníčky- minulý týden jsme je nazdobili


Linecké- u těch nás ještě čeká slepování marmeládou  


Plech plný <3 Koupila jsem nová vykrajovátka srdíček- 4 velikosti <3


Rohlíčky- mmm mňam mám je moc ráda a ta jejich vůně... :)Poprvé jsme letos dělali vosí hnízda. Použila jsem recept podle Kačí z My cooking diary :)


V sobotu jsem oslavila narozeniny, které mám dnes a dostala jsem tento krásný a moc dobrý dort, který dělali babča s dědou <3 :) Dostala jsem také kytičku :)


Jaké máte oblíbené cukroví a jaké druhy pečete? :) 

Těším se na vás u dalšího příspěvku ;) 

4 komentáře:

 1. Kalendáře jsou úžasné! Kde je koupila? Viděla jsem sice různé balíčky, ale kalendáře ne :(
  Věnce i ozdoby jsou nádherné :)
  Dort vypadá také skvěle ) Snad byl dobrý :)
  Linecké, perníčky, kuličky, vosí hnízda, kávová zrna, rohlíčky, ořechy, pracny, trubičky, ořechový cukroví a... no určitě ještě něco, ale ono se to pak už moc neliší, třeva jen těstem nebo náplní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kalendáře jsou z Alberta :)
   Děkuji, jsem ráda, že se líbí :)
   Byl moc moc dobrý :)
   Tak to jich je hodně :)

   Vymazat
  2. Tak tím se to vysvětluje, tam jsem nebyla asi půl roku... možná i díl :D
   No... je jich dost :D Ale jsem si jistá, že tady se to sní :D

   Vymazat
  3. To bude ono :D Jo to určitě :D

   Vymazat

Budu ráda za vaše komentáře ;)