středa 28. června 2017

Knižní série Hra lží- Sara Shepard

Vítám vás u dnešního knižního příspěvku, o kterém jsem se zmiňovala na facebooku a instagramu. V sobotu jsem dočetla poslední díl Hry lží a konečně jsem se dozvěděla, co stalo a kdo je vrah. Tuto knižní sérii jsem začala číst před pár lety a přečetla jsem to asi první, druhý a možná třetí díl. Potom jsem musela dělat věci do školy a knížky jsem musela vrátit. Pár měsíců zpátky jsem v knihovně narazila na čtyři díly (1., 2., 5. a 6.), tak jsem si řekla, že si je všechny půjčím a počkám, až tu budou ty, co mi chybí. Předminulý týden jsem si půjčila 3. a minulý pátek 4. a měla jsem sérii kompletní. Když jsem si půjčila třetí, byla jsem na začátku druhého, ten jsem rychle přečetla a o víkendu se rovnou pustila do třetího dílu. Další díly jsem přečetla už poměrně rychle, protože jsem strašně chtěla vědět, jak to dopadne. Jak jsem psala na facebooku, tak celkem brzy jsem odhalila, kdo je vrah. Když tam bylo napsané jméno této osoby, tak ve mně zatrnulo (i když jsem byla přesvědčená, že to bude tato osoba) a už bylo jasné, že je vrah. Po přečtení posledního dílu jsem si našla různé diskuze k tomuto dílu, jelikož mě zajímaly další názory na to, kdo je vrah. Někdo to vůbec nečekal a překvapilo ho to. A ten kdo to čekal, tak doufal, že se mýlí.


Knižní série se mi líbila jako celek, má díly: Hra lží; Nikdy v životě, Dvě pravdy a lež; Hra na schovávanou; Na mou duši a Spadla klec. Knížky se četly moc dobře, i když je fakt, že některé pasáže jsem přeskočila, ale to byly nějaké popisy, co je v místnosti nebo tak a já se chtěla honem dozvědět, co bude dál. Také jsem přeskočila pár pasáží s jednou osobou, jelikož jsem jí to nevěřila a přišla mi podezřelá. Mé podezření bylo oprávněné, jedná se o vraha. Také bylo zajímavé, že Emmu doprovázel na každém kroku duch Sutton, která po smrti všechno zapomněla, je připoutaná k Emmě a postupně si vybavuje věci ze svého života.
Viděla jsem názory, že série je roztažená a stačilo, aby byl první a poslední díl, ale mně se líbilo, jak postupně Emma vyřazovala podezřelé osoby a pátrala dál, kdo by mohl být vrah a postupně všechno odhalovala.


Hra lží- Sara Shepard 

Emma strávila se svou biologickou matkou pět let, ta ji opustila a ona pak žila v různých pěstounských rodinách. Přála si mít rodinu. Nevlastní bratr jí ukázal video, na kterém někdo škrtí dívku řetízkem a ta vypadá úplně stejně jako Emma. Může to být její dvojče? Dívku si najde a zjistí, že se jmenuje Sutton Mercer. Napíše jí na facebooku a domluví se, že za ní Emma přijede, ale nesmí nikomu říct, kdo je, jelikož je to nebezpečné (tedy alespoň si myslela, že si psala se Sutton). Emma čeká na smluveném místě,představuje si setkání se svým dvojčetem, ale nedočká se. Z místa ji odtáhnou Suttoniny kamarádky v domnění, že je Sutton a někdo jí z lavečky batoh s doklady a dalšími věcmi. Předstírá, že je Sutton a čeká, kdy se objeví pravá Sutton, aby všechno vysvětlila. Zjistí, že Sutton a její kamarádky jsou členky Hry lží a dělají různé kanadské žerty na sebe a také na ostatní kolem. Emma dostane vzkaz, že je Sutton mrtvá a má ji hrát dál, jinak bude další na řadě. Emma tedy hraje Sutton a snaží se najít jejího vraha... Kdo mohl Sutton zabít?

Četli jste tuto sérii? Jaký máte na ni názor? Budu ráda za vaše komentáře :) 


Kdo nechce mít prozrazený děj, ať dál nečte ;) 
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
V předposledním díle se mi líbilo,co řekl Thayer Emmě (samozřejmě v domnění, že je Sutton)-... prostě nemůžeš zabránit tomu, aby tě druzí nezklamali. V určitou chvíli se to nepochybně stane. Všichni jsme jenom lidi. Ale můžeš se rozhodnout, jak na to zareaguješ, jak se s tím vyrovnáš.  
A teď k tomu, proč jsem danou osobu začala podezřívat. Za prvé jako jediný poznal, že není Sutton, řekl jí, kdo jsi a že není krutá jako Sutton. Rodina ani přátelé to nepoznali a on, který se s ní podle jeho slov moc nebavil a neznal ji, po chvíli poznal, že není Sutton. Potom mě v tom utvrzovalo to, že Emmně pomáhal s pátráním a ona mu všechno řekla, co zjistlia, takže měl dokonalý přehled o tom, co vypátrala a koho podezřívá. Utvrzoval ji v tom, že nesmí nikomu nic říct, jelikož by ji všichni podezřívali, že Sutton zabila ona a chtěla mít její život. Také bylo podezřelé, když našla jeho složku na psychiatrii (bohužel ji neotevřela). O vrahovi se bavili jako o člověku, který neměl moc zájmů a měl čas ji všude pronásledovat a nenápadně se někde vyskytnout. Tady jsem si říkala, že žádné kroužky nemá a je neustále s Emmou, takže ví o všem. Jen jsem si nebyla jistá z jakého důvodu Sutton zabila, ale tušila jsem si, že k tomu důvod měl. 


Těším se na vás u dalšího příspěvku ;) 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za vaše komentáře ;)