čtvrtek 24. prosince 2015

Přečti a najdi- správné odpovědi

Dnešní příspěvek bude shrnutí všech soutěžních kol se správnými odpověďmi :)) 
Děkuji těm, kteří se do soutěže zapojili :) 
Doufám, že vás to bavilo stejně jako mě 

1. soutěžní kolo 
Na jaké stránce se nachází tento úryvek? 

strana 19

První sólové vystoupení jsem měla, když mi bylo deset. Tou dobou jsem hrála na cello dva roky. Nejprve jen ve škole, v rámci hudebního programu. Měli cello jen šťastnou náhodou; je velmi drahé a choulostivé. Škole je odkázal jistý starý univerzitní profesor literatury. Většinou odpočívalo v koutě. Skoro všechny děti se chtěly učit hrát na kytaru nebo na saxofon.
Když jsem oznámila našim, že chci být cellistkou, dali se do hurónského smíchu. Později se za to omlouvali, tvrdili, že při představě takového malého piva, jako jsem já, s mohutným nástrojem mezi tenkýma nohama se mohli potrhat smíchy. Ale jakmile zjistili, že to myslím vážně, okamžitě se ovládli a nasadili povzbudivé obličeje.

Otázka o blogu:
Kdy byl blog založen? 
(hledejte v květnových příspěvcích)

16. 5. 2014

2. soutěžní kolo Na jaké stránce se nachází tento úryvek?

strana 73

Může člověk vyrůst ze své nejlepší
 přítelkyně? Může se mu nejlepší kamarádka úplně odcizit?

Ahoj všichni!

Tak především vám všem moc děkuju za všechny ty milé vzkazy a tipy pod mým článkem o problémech, co mám v poslední době s návaly paniky. Když vím, že v tom nejsem sama, hned se cítím mnohem líp. Jste fakt super úžasné!

Já vím, že jsem posledně slíbila, že můj další blog bude o nějakém lehčím tématu, ale mezitím se mi něco stalo- a chtěla bych se vám s tím svěřit...

Když jsem byla malá, měla jsem jeden kabát, který jsem vyloženě zbožňovala.

Byl sytě červený a měl lesklé černé knoflíky ve tvaru růžiček.

Taky měl kožešinový límec a manžety.

Pokaždé když jsem si ho oblékla, tak jsem si připadala jako princezna z nějaké vzdálené země, kde bývá krutá zima, třeba z Ruska nebo z Norska (bývá tam zima, že ano?).“

Otázka o blogu:
Kolik se na blogu objevilo příspěvků- Kosmetické úlovky za měsíc....?  (rok 2015)

9

3. soutěžní koloNa jaké stránce se nachází tento úryvek?

strana 24

Vyškubla jsem se mu, ale otočila jsem se.
Nezabijou tě, když si nezapálíš,
řekl, právě když máma zastavila. A já jsem si ještě nikdy žádnou nezapálil. Je to metafora, chápeš? Strčíš si zabijáka, ale nedovolíš mu zabíjet.
Metafora,“ opakovala jsem pochybovačně. Auto čekalo. 
Metafora, kývl.
Děláš věci proto, že mají metaforické rezonance...,“ přemýšlela jsem nahlas.
No jo.“ Usmál se. Tím velkým, pitomým, opravdovým úsměvem. 
Já jsem hodně na metsfory, Hazel Grace.
Otočila jsem se k autu. Zaklepala jsem na okénko. Sjelo dolů. 
Jedu s Augustem Watersem na film,řekla jsem. 


Otázka o blogu:

Kolik se celkově na blogu objevilo příspěvků- Mé knižní série? 

10

4. soutěžní kolo


Na jaké stránce se nachází tento úryvek? 

strana 22

Smlouva o velezradě nám poskytla nové zákony zaručující mír a jako každoroční připomínka, že Temné dny nesmějí nikdy přijít znovu, vznikly Hladové hry.     
    Pravidla her jsou prostá. Jako trest za vzpouru musí každý kraj dodat jedno děvče a jednoho chlapce, kterým se říká splátci a kteří se zúčastní následující soutěže. Dvacet čtyři splátců je uvězněno v rozlehlé venkovní aréně, která může zahrnovat vše od žhavé pouště po zmrzlou pustinu. Během několika týdnů spolu soutěžící bojují na život a na smrt. Poslední splátce vyhrává. 
     Odvážet děti z krajů a nutit je, aby se vzájemně zabíjely, zatímco my můžeme jen bezmocně přihlížet- tak nám Kapitol připomíná, že jsme mu vydáni na milost a nemilost. Že nemáme šanci přežít další případnou vzpouru. 

Otázka o blogu: 

V jakém příspěvku jsem psala o knižním balíčku Hunger games? (léto rok 2015)

Hunger games- knižní balíček 

5. soutěžní kolo


Na které stránce se nachází tento úryvek?

strana 12

  Ten večer jsem v devět hodin šel do svého pokoje a do postele, protože v devět jsem měl večerku. Máma mě uložila, dodala, že mě má ráda, a řekla: Ahoj zítra.“ Já jsem taky řekl Ahoj zítra.. Pak zhasla a přivřela dveře na štěrbinu. 
  Když jsem se obrátil na bok, uviděl jsem za svým oknem stát Margo Rothovou Spiegelmanovou. Obličej skoro tiskla na síť proti hmyzu. Vstal jsem a okno otevřel, ale síť ji i tak dělila do malých čtverečků.
  „Pátrala jsem,“ řekla úplně vážně. Dokonce i hodně zblízka ji dělila ta síť, ale zahlédl jsem, že drží v ruce notýsek a tužku, která měla kolem gumy stopy po zubech, Podívala se do svých poznámek. 
Paní Feldmanová, co bydlí na Jefferson Court, říkala, že se jmenoval Robert Joyner....

Otázka o blogu:

Který příspěvek byl nejvíce navštěvovaný v roce 2014 (květen 2015)

Výroba „vlastní knihy“ -ukončení 

6. soutěžní koloNa které stránce se nachází tento úryvek?

strana 19

   „To je Edward a Emmett Cullenovi a Rosalie a Jasper Halleovi. Ta co odešla, byla Alice Cullenová; všichni žijí spolu u doktora Cullena a jeho ženy. Řekla to šeptem.
    Podívala jsem se po očku na toho krásného kluka, který se teď díval na svůj podnos a dlouhými bledými prsty drobil dalamánek. Jeho ústa se velmi rychle pohybovala., jeho dokonalé rty se sotva otvíraly. Ostatní tři se stále dívali jinam, a přesto jsem cítila, že k nim tiše mluví.
   Zvláštní neobvyklá jména, pomyslela jsem si. Taková mívají babičky a dědečkové, Ale tady jsou možná zrovna v módě- maloměstská jména? Konečně jsem si vzpomněla, že moje sousedka se jmenuje Jessica, což je jméno naprosto běžné.  

Otázka o blogu:

Pod jakým číslem se tato série objevila v příspěvcích Mé knižní série?

1

Těším se na vás u dalšího příspěvku ;)  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za vaše komentáře ;)