neděle 31. července 2016

Naše dovolená

Vítám vás u dnešního příspěvku, který bude věnovaný dovolené, na které jsem byla s přítelem :) Na dovolenou jsme vyrazili minulou sobotu dopoledne a vrátili jsme se včera :) Ubytování jsme měli v chatě v Rapotíně, která byla pěkná, útulná a ubytování tady bylo moc příjemné. Ubytování jsme měli domluvené kolem jedné hodiny, vybalili jsme si věci a potom jsme vyrazili na procházku do Velkých Losin, byly to nějak dva kilometry. Prošli jsme se kolem zámku a parkem a potom jsme vyrazili k Ruční papírně Velké Losiny.


Do Papírny jsme zašli na prohlídku a bylo to moc zajímavé. Podívali jsme se tam také na krátký film o výrobě ručního papíru a o papírně :) Ruční papír jsme si kdysi vyráběli ve škole.


Koupili jsme pár věcí z ručního papíru a já jsem si vybrala záložku do knihy, plus jsme klasicky jako vždycky nakoupili pohled a turistickou známku.


V neděli jsme vyrazili na výlet na Rešovské vodopády


Rešovské vodopádyOd vodopádů jsme se vydali ještě k mlýnu, ale k němu se jít nedalo, protože to tam bylo zarostlé :D


Potom jsme si zajeli na Sovinec, tady nás chytl menší liják, tak jsme se schovali v občerstvení a dali jsme si bramboráčky. Za chvíli přestalo pršet a my jsme se vydali na nádvoří.


Hrálo se tady divadlo, tak jsme se na to podívali a potom jsme se šli projít po hradu a pokochat se výhledem :)


V konírně byla udělaná stará třída, ve které jsem se prostě musela vyfotit :) 


Kousek od Sovince jsme si pochutnali na výborné točené zmrzlině. Já jsem měla vanilku, ale co to měl za příchuť Luke si už nepamatuji :D 


Na nádvoří jsem si v jednom stánku koupila dva sypané čaje, tak snad budou dobré, zatím jsem je ještě nezkoušela :)


K večeru jsme se vydali na procházku po Rapotíně a zašli jsme se podívat do parku na Starostovy koule 


V pondělí jsme vyrazili do Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníkách a prošli jsme si stezku léčebných pramenů 


Tohle metalické tetování se mi moc zalíbilo, ve skutečnosti vypadalo ještě líp, jak na fotce, to horní (ta květinka nebo co to je) se mi už smazalo, ale to spodní mám ještě teď na ruce :)  


U Slovanského pramene 
Z lázní jsme jeli ještě do jeskyně na Pomezí, ale tam jsem nic nefotila, v jeskyni bylo sedm stupňů (docela kosa :D)  a byla to moc zajímavá prohlídka :) 


V úterý jsme šli do Zemědělského skanzenu, technického muzea a ZOOparku Rapotín :) 


První jsme prošli zahradu, kde bylo plno zajímavých věcí a zvířata Poté jsme se vydali do technického muzea, kde bylo tolik věcí, že člověk nevěděl, co má sledovat a fotit dřív :D 


Zajeli jsme na krátký výlet do Maršíkova, kde mají tento dřevěný kostel, na kterém není použitý žádný hřebík 


Odpoledne jsme si zahráli Člověče nezlob se, domino a Bludiště :D k večeru jsme šli posedět k zámku do Velkých Losin a dali jsme si meloun, který jsem nakrájela do krabičky. Potom jsme zašli na zmrzlinu a do restaurace k papírně, kde jsme si dali pivo a brambůrky :) 


Opět zmrzlina, tentokrát z Velkých Losin :) Poseděli jsme ještě před zámkem a potom jsme se vydali zpátky do chaty :) 


Ve středu jsme chtěli vyrazit na výšlap na Kralický Sněžník, ale překazil nám to pořádný liják, tak jsme po cestě zabočili k Rybářské baště a dali jsme si pstruhy :) Po obědě jsme doběhli v lijáku do auta a zajeli jsme do Šumperku nakoupit jídlo. Zašli jsme také do Gate a do DM :) Po nákupu jsme jeli na chatu, kde ani tak moc nepršelo 


Co jsem si koupila v DM uvidíte v kosmetických úlovcích ;) Odpoledne jsme vyrazili na další procházku po Rapotíně, ale tentokrát jiným směrem než minule :) 
Ve čtvrtek bylo docela zataženo, takže výšlap na Kralický Sněžník nám opět nevyšel, tak jsme vyrazili do Šumperku na Expozici čarodějnických procesů. V Gate jsem si koupila lacláče, jupí konečně jsem si je pořídila. :) 


V Gate jsem si koupila kromě lacláčů ještě tyhle náušnice :)


Expozice a procházka po Šumperku 

V pátek nám konečně vyšel výšlap na Kralický Sněžník, trasu jsme šli kratší a to 7 km, ale i tak to byla makačka a dalo mi to zabrat :D 


Krátká zastávka na chatě Návrší 


a potom pokračování v cestě na Kralický Sněžník Tahle fotka se mi strašně moc líbí :) 


V této chatě jsme byli ubytovaní, domluva a všechno bylo v pořádku. Pán s paní, kteří nás ubytovali byli moc příjemní. Dovolenou jsme si moc užili a zůstali bychom tam klidně ještě další týden, kdyby to šlo :) Dovolená byla krásná  <3 


Těším se na vás u dalšího příspěvku ;) 

2 komentáře:

  1. Pěkná dovolená :) Hned bych jela taky :) Nejradši bych se podívala všude, a vodopády a celkově jakoukoliv vodu mam strašně ráda :) A to jídlo,mňam :) Těším se na další tvé články :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji :) Já bych se tam hned vrátila, bylo to moc fajn :) Taky bych se chtěla podívat na spoustu míst :) Na jídle jsme si moc pochutnali :) To mě moc těší :)

      Vymazat

Budu ráda za vaše komentáře ;)